16. juuli 2015

Räägime KRABI’st

Aastast aastasse ajab Krabi, kui sihtkoht, paljusid inimesi ikka veel segadusse.  Usutakase, et Krabisse puhkama tulles leitakse end kuskilt saare pealt. Aga nii, see pole…

Krabi on provints Malacca poolsaarel ehk mandril ja ta pealinnaks on Krabi Town. Krabi piirkonna tuntuim kuurort on AO NANG (ca 20km Krabi Townist läände). Nii, et kes soovib ikkagi puhkust mere ääres, siis soovitan hotelli otsida Ao Nangi või kõrval asetsevass NOPPARAT THARA’sse (Ao Nang läheb sujuvalt üle Nopparat Thara külaks). Jätame siis meelde, et kui jutuks tuleb Krabi, siis selle all pigem mõtleme ikkagi Ao Nang’i.

Kus seal ööbida? Mina soovitaks Sul ööbida mõned ööd KRABI BANGALOD’es. Need bangalod asuvad imelises kohas – tunned end olevat justkui keset dzunglit, kuid reaalsuses oled ikkagi Ao Nangi keskusest vaid 10 minutilise ja rannast 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Rahu ja vaikust võimendab veelgi kohe sealt samast kerkiv 200m kõrgune, püstloodis, pilvedeni ulatuv kaljusein.

Lisaks veel bassein, saunakompleks, aias ringi jalutavad paabulinnud ja jänesed, fitnesssaal, saun ja maitsva Tai köögiga restoran. Mugavust lisab ka regulaarselt Ao Nangi randa viiv-toov hotelli väikebuss.


DELUX BANGALO 1-ks ööks:
Madalhooajal al. €42
Kõrghooajal al. €71

Pakub huvi? Tee päring siit

Sinu nimi*

Sinu Email*

 Soovin lisavooditHinnad sisaldavad hommikusööke. Bangalodes on kaheinimesevoodi (double bed) või 2x1in.voodit (single bed), dushiruum/wc, TV, WIFI ja külmik. Lisavoodivõimalus hinnaga €17 (sis. h/s). Madalhooaeg 01.05-31.10/Kõrghooaeg 01.11-30.04.


Loe KRABIST rohkem

 

Ao Nangis soovitan reserveerida kindlasti basseiniga majutus, sest rand ja meri ei ole parimate killast. Seeeest panoraam ümbritsevatele lubjakivist kaljuseintele ja lähisaartele on võrratu. Ilusa liiva ning veega rannad leiate lähisaartelt (Koh Poda & Koh Tup) või siis Railay poolsaarelt. Krabis ehk siis Ao Nangis soovitan olla kuni nädal. On lihtne sihtkoht ehk saab hakkama ka ilma rolleri ja autota. Krabist on hea edasi minna PHI PHI saartele või LANTA YAI saarele.

Räägime RAILAY’st

Railay poolsaar jääb Ao Nangist pisut lõunasse ning sinna pääseb ainult paadiga. Taksopaadi piletikassad asuvad Ao Nangi mereäärse promenaadi mõlemas otsas. Pilet 1-le edasi-tagasi ca €5. Sõit kestab 15-20min ja randumiseks on teil valida TONSAI rand, RAILAY läänekallas või PHRANANG’i rand. Viimane neist on kõige ilusam, samas ka rahvarohkeim. Õnneks on rannad omavahel ühenduses ehk saate nad jalgsi üksipulgi kõik üle vaadata.

Railay poolsaarele saab jääda ka ööseks. Hotelle leiab seinast seina. Laheda atmosfääriga Tonsai ranna majutusi soovitaks rohkem backpackeritest seiklejatele.

Tublimatele (sportlikumatele) soovitan kindlasti ka Railay Viewpointi vallutama minna.


MEIE KRABI MAJUTUSSOOVITUSED

– AO NANG –
Krabi populaarseim kuurort. Krabi linnast jääb ta ca 20km läände.
Plussid: Maalilised vaated kaljuseintele ja saartele, rahulikum keskond võrreldes Phuketi saarega
Miinused: Rand on nõrk(muidugi parem kui Eestis…) Ilusa rannaliiva ja merevee nautimiseks peab kasutama paaditaksot ehk peab sõitma ca 20min Railay poolsaarele või siis lähisaartele.

Kogu Ao Nangi hotellivalik

Odavam hinnaklass
Ao Nang Smile

– NOPPARAT THARA –
Nopparat Thara ranna leiate kohe Ao Nang’i külje alt loodest ja ta jööb täiesti jalutuskäigu kaugusele. Väga vaikne rand. Eriti meeldib jõesuudmeäärne rannaosa, Natuke elavamaks läheb sadama läheduses, kus leidub nii söögikohti kui ka turuputkasid… Meenutab oma olemuselt pisut Pärnu kanti jäävat Valgeranda:).
Plussid: Vähe rahavast, näeb kohalikke “omas elemendis”.
Miinused: Väga väike hotellivalik

Kogu Noppharat Thara hotellivalik

Keskmine hinnaklass
The Small Hotel
Üle keskmise…
Krabi Holiday Inn
Luksuslik…Pilte HÄPI GEKO KRABI TRIPILT
  • katrin

    Küsin nõu – sain just kipskäe ja ees on reis, kas on kellelgi kogemusi, kui hulluks see 4 nädalat võib minna?

    • Hei Katrin, pole õrna aimugi. Mida Su arst reisimisest/lendamisest arvas??? Muidugi, vaadates siinset “linnapilti”, siis kipsis inimesi kohtab… Ja ka tasemel arstiabi olemas, kui peaks vaja minema.

    • Hei Katrin, pole õrna aimugi. Mida Su arst reisimisest/lendamisest arvas??? Muidugi, vaadates siinset “linnapilti”, siis kipsis inimesi kohtab… Ja ka tasemel arstiabi olemas, kui peaks vaja minema.

rfwbs-slide