KRABI
Krabi rannajoon on 160 km pikk, mida ilmestavad sopistused, lahed ja lubajkivi paljandid, mis tõusevad merest kõrgustesse ning loovad troopiliste saartega lummava meremaastiku. Krabi on vaieldamatult üks peamistest sihtkohtadest, kes otsivad rahu ja vaikust. Uudistamist väärivad siin veel koopad, koralli riffid, vihmametsad, rahvuspargid, jõed, kosed, kuumaveeallikad ja buda templid.


Enamaltjaolt on see põllumajanduspiirkond, mis oma saviliivase pinnasega võimaldab kasvatada kautšukit, õlipalme, puuvilju, kookospalme ja kohvi. Kautšuk on peamine sularaha allikas ja kasvatatakse üle 700,00 rai (1 rai on ~1600 m2) suurusel alal. Teisel kohal on palmiõli ja kohe peale seda kookospähklid. Kuid siiski looduslikud võlud nagu troopilised saared ja palmidega ääristatud rannad, metsa kosed ja koopad on järjest rohkem hakanud ligi meelitama päikese otsijaid ja seiklushimulisi turiste. Tänu millele on uinuvast provintsist saanud viimaste aastatega palju elavam peatumispaik, mis pakub huvilistele rohkelt avastamisrõõmu.

Koopamaalingud ja arheloogilised leiud Krabi ümbrusest viitavad sellele,et siinne ala on olnud asustatud juba eelajaloolistest aegadest. Kohalikud elanikud pärinevad kolmest erinevast etnilisest grupist, kes kõik on sisse rännanud. Chao Ley ehk "mere mustlased" elavad peamiselt saartel ja elatuvad kalapüügist, merekarpide korjamisest ja sukeldumisest. Neil on säilinud oma keel, usk ja vaimukultus. 19. saj lõpus ja 20. saj alguses tulid siia immigrandid lõuna Hiinast, et leida tööd. Paljud võtsid omaks Tai ühiskonna aga nende järeltulijad säilitasid oma Hiina päritolu. Paljud räägivad endiselt Hiina dialekte, kannavad Hiina (ja Tai) nimesid ning peavad Hiina rituaale ja religioosseid uskumusi osaks kohalikust kultuurist. Samuti on Krabi koduks paljudele moslemitele, kuna asub lähedal Malaysiale ja siin on tugevad etnilised sidemed piiriala provintsidega. Need kolm etnilist gruppi pakuvad rikkalikku mitmekesisust piirkonnale. 

Aastaringselt on siin temperatuur vahemikus +24 C kuni +32 C
Parim aeg Krabi külastamiseks on novembrist märtsini, kui keksmine temperatuur on +28 C ja jahedad tuuled hoiavad kliima mõnusana. Kohalikud ise kutsuvad seda perioodi jahedaks ajaks.
Kuumim aeg on aprillist maini, kui temperatuurid tõusevad +27 C kuni +36 C. Sel ajal on sagedased kiired äikesevihmad, mis sama ootamatult kui tekivad ka jälle kaovad aga pakuvad mõnusat jahutust.
Kohalike lemmik aeg on juulist augustini, siis on palju päikesepaistet, mis vaheldub kiire ja hoogsa vihmasajuga. Sel ajal on siin vähe turiste ja lemmikpaigad pole ülerahvastatud ning hinnadki on veidi sõbralikumad. Septembrist oktoobri alguseni on siin märg aeg, mil vihmavari peab alati käepärast olema aga ka siia perioodi jagub päikesepaistet ning Krabis on välja pakkuda tegevust ka vihmaperioodiks.

 
         AO NANG

Ao Nang on Krabi turistide keskus, millel on lõõgastav väikelinna hõng, randade ja resortide võlu, kaasaegne mugavus ning tailastele omane sõbralikkus. Linn ise on aga tõeliselt väike, 30 minutiga jalutab ühest otsast teise ning kõigest 20 aastat tagasi oli siin ainult üks restoran ning vaid paar majutuskohta. Hotellide asemel oli siin karjamaa kus puhkasid elevandid oma raskest tööpäevas.

Autoga tulles jõuab Krabist Ao Nangi 20 minutiga, umbes sama lähedal on ka Klong Muangi rand ja kõigest mõne minuti tee kaugusel Ao Nangist on Noppharat Thara rand. Pikasabaga paadiga sõites ~10 minuti meretee kaugusel on Railay rand ja Ton Sai ning siin samas lähedal ka kõik Krabi piirkonna super kaunid saared. Vali ainult suund, anna paadimehele veidi aega ja võidki juba nautida privaatseid randu või filmides nähtud lummavaid vaateid.
Ao Nangi ööelu on maheda gruuvi ning laheda olekuga lõõgastus. Rannapromenaad on ääristatud poodide ja restoranidega ning öömelu otsimiseks tuleb minna tänavate vahele, nii nimetatud Center Pointi (Burger Kingi juures). Siin on lärmakad baarid ning igast ühest neist kostub tänavale erinevat muusikat. Baaride juures on flirtivad preilid, palju hõikeid ja naeru. Tõenäoliselt kõige lahedam baar on Rocky Bar - üks väheseid, mis pakub elavat muusikat. Tore koht on ka kohe tänava alguses asuv Crazy Bar ja neid on veel...

        
        RAILEY BEACH

Nüüdsest on Railay iga teadjama reisija randade nimekirjas. Railay rand on poolsaarel, mis asub Ao Nangi rannast lõunas ja selle poolsaare teeb salapäraseks see, et mööda maismaad sinna ei saa. Railayt eraldavad maismaast kaljurahnud ja järsk džungli org. Poolsaare tippu pääseb ainult paadiga. Railay on rahulik ja eriline koht. Ühel väikesel poolsaarel on muljetavaldavad valge liivaga rannad, lubjakivikaljud, vaateplatvormid, koopad ja laguun, mis on peidetud kalju sisse. Laguuni kuju ja värvus muutub vastavalt tõusule ja mõõnale. Siin pole teid, on ainult jalgrajad. Puuduvad bussid, autod ja rollerid. Siin on tõeline troopiline paradiis ilma kiirustamise ja kohustusteta, lihtsalt veeda mõnuledes oma päeva, harrasta mägironimist, vii ahvidele banaane või otsi õhtul üles mõni vahva chill-out baar. Mehed: siin on ka noku tempel! Valmistage puust sarnane enda omaga ja tooge see Printsessikoopasse ja järgmisel aastal peaks teil olema õnne ja mitte vähe.

Samuti on siin ka üks Krabi provintsi ilusaim koobas koos suurte stalaktiitide ja stalakmiitidega, tasub kindlasti pilk peale visata.

Krabi trippidega saate tutvuda siit  
 
Ao Nang'i kaart -

 

Avalehele

Soodsalt Taisse

Majutus Phuketil, Krabis, Phi Phil ja Lantal