29. mai 2020

Jens paradiisisaarelt


Warning: file_get_contents(https://scontent.cdninstagram.com/vp/95c51465e8cd40ff2d7c598fa7b4c322/5E2B4424/t51.2885-19/s150x150/12555874_138061379911610_1892994336_a.jpg?_nc_ht=scontent.cdninstagram.com): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /data03/virt23385/domeenid/www.paradiisisaar.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-image-editor-imagick.php on line 154

Kes ma olen? Kas Eesti taikas või Tai eestlane…

Olen lihtsalt üks reisisell, kes valis oma perega 2009.a. Taimaa oma elukohaks. Küsite miks? Aga nii lihtsalt kukkus välja:). Ja kõiges selles on “süüdi” siinsed stressivabad taikad, mõnus kliima ning ülihea Tai toit…

Jens paradiisisaarelt,
Sinu Tai, Kambodža ja Vietnami teejuht


jensparadiisisaarelt

Mida ma teen? Ja kuidas…

Ma kutsun Sind avastama ja nautima imelisi paiku! Rändamine on minu eksistentsi alus ning olen rõõmus, et minu elu laseb seda pea täiel rinnal ka teostada. Algas see kõik paljuski tänu kallitele eestimaalastest puhkajatele, kes aastaid tagasi mu Taimaalt leidsid ning sättisid end samuti minu radadele. Nii see läkski, minust sai eestlastele reisijuht.
Paljud neist on jõudnud ringiga tagasi, mõni isegi mitmega… Rääkimata nende suu läbi minuni jõudnud rohketest sõpradest, sugulastest ning tuttavatest. Aitäh Teile, nii minust maailm kuulebki:).

Nüüd tekib küsimus, et kas sellest ära ei tüdine? Tegelikult, ma korraldan oma tripid-matkad-rännakud ikkagi suuresti iseendale. Kõlab egoistlikult, kuid see on võti, mis hoiab mind avastamistuhinas ja värskena. Vesi Sinu veskile! Samuti on minu viimaste aastate pildistamiskihk avanud silmi ja meeli ning pakkunud mulle väljakutseid teisest vaatevinklist. Äge!
Lisaks hoian kontrolli all oma TRIPiKAVA ehk jälgin, et tripihuvilised ei valiks sinna ainult poppe sihtkohti. Taimaa on suur ja lai ning minu enesekindlus Taimaa suhtes on tänaseks päevaks juba nii paigas, et kõik mu uued rajad ja tegemised viivad pigem sinna, kus emotsiooni rohkem ja “lambaid” vähem…

Aga kus?

Ma saan oma elu elada imelistes paikades. Võrratu Kagu-Aasia pakub piiramatult troopikat ja loodusimesid. Pesa on mul Taimaal Phuketi saarel, kuid seda ma kogen nüüdseks vaid sügisest kevadeni. Aastaaegade puudumine on mind viimastel suvedel Eestimaa poole hakanud lennutama. Vajalik vaheldus aasiapärasusele ning maikuu kevadhõngust ei tahaks küll enam loobuda. Seega pean end nüüd pisut ka taikaks Eestis:), kus aegajalt korraldan traditsioonilise Tai grilli sündmusi.

Uued tuuled. Paigalpüsimine mulle ei istu ja tavaline Eesti suvi on ka lahkelt oma abistava käega nüüd mind paaril korral omakorda suunanud Horvaatia päikselisele rannikule SUPiLAAGRISSE. Imeline loodus, sadamalinnad, ilm ja merevesi. Peaaegu nagu Taimaa… Vaata minu klõpse Horvaatiast.

Lisandunud on nüüd ka võimsa loodusega väikeriik Montenegro. Mäed, kanjonid ja vaated ootavad! Vaata minu klõpse Montenegrost.

Näeme siis, kui näemeツ

Pildid ©Jens paradiisisaarelt


YOUTUBE KANAL

rfwbs-slide