fbpx
3. juuni 2019

Räägime PHUKET’ist

Esimest x Phuketile · Esimest x Taisse

MÄRKUS 27.okt'2023 - Lühiülevaade venelaste olemasolust Phuketil
 

Venemaa pakettreisijate tuleku algusaeg jääb siin Phuketil kuskil kümne aasta tagusesse aega. Kuid viimasel 2-l on Vene turistidele lisandunud veel ka Venemaa sõjapagulased. Kagu-Aasia on üks neist vähestest “vabadest maailmadest”, kuhu neid ikka veel oodatakse.
Kus ja kui palju nad tooni annavad, selleks võtsin kätte ja sõitsin siis põhilised majutust pakkuvad rannad Phuketil läbi. Jätsin käimata Ao Sane, Tri Trang, Merlin, Mai Khao ning Pa Klok’i piirkonna randades. Ja muidugi “oma” rannaga hotellide rannad.

Kõik, mis nüüd siit järgneb, on minu subjektiivne ühe päeva jooksul nähtu ja kogetu. Pealegi peale poole aastast Taist eemal olekut… Don’t shoot the messenger!
Mainin ka ära, et rahvahulga poolest ütleks, et randades ruumi on kenasti. Madalhooaeg kestab veel!

No nii, läheb lahti!

Rawais oli suuresti ikka veel rahvusvaheline seltskond, aga kuna seal promenaadil asuvad ka mitmed Title elamukompleksid, mille on suuresti hõivanud Venemaalased, siis on nad seal täitsa liikumas.

Nai Harni keskus oli ka jätkuvalt meeldivalt mitmerahvuseline. Venelased ei domineerinud. AGA Nai Harni rand seeeest oli suht “Venemaa”. Tundub, et kodurannaks on selle teinud põhiliselt oma autode ja rolleritega siin pikajaliselt viibivad venelased Nai Harnist, Rawaist ja Chalongist.

Yanui rand on pisikese Yanui külakese rannake, aga kuna asub Lõuna-Phuketi maalilisel rannikuteel ja seal on ka hea snorgeldada, siis paljud möödasõitjad teevad seal peatuse. Seega voorib igasugu rahvast, aga venelased kostuvad kõige valjemalt (eestlaste taak).

Kata Noi, Kata ja Karon. Hoidke eemale, päriselt! Ja Kata Noilt on lahe The Blue Shark rannahütibaarike ka kadunud:(.

Enda üllatuseks pean mainima, et peale Nai Harni, Kata Noi, Kata ja Karoni randa oli mul Patongi jõudes kuidagi mõnus tunne. Nagu oleks välismaale sattunud! Venelastest ei pääse, aga erirahvusest inimesed loovad mitmekesisema pildi… Kusjuures pole kunagi Patongi fännanud!

Kamala rand oli nagu ta on alati olnud. Rahulik, venelasi oli, aga ei häirinud.

Surini rand oli ilus. Venelasi näeb ja kuuleb!

Bangtao ja “steriliseeritud”* Laguna. Pooled on kindlasti venelased, aga ranna pikkus kuidagi pehmendab olukorda.

Layani rand on vast liiga metsik venelastele. Sinna lähevad need “incognito” venelased, kes ei taha ise venelaste seas olla.

Naithon on alati olnud “venelaste” rand.

Nai Yang. Ikka ja jälle omas lihtsas headuses. Turistid toimetavd oma tegemistega ja tailased enda omadega. Venelasi oli, aga ei domineerinud.

Väiksel Ao Yonil olid nagu ikka kohalikud ning suurel oli küll ka venelasi. Kus neid poleks! Aga oli täitsa OK.

Lõpetuseks siis, et massiga on võetud vaid Phuketi popimad palad Kata Noi, Kata ja Karoni näol. Ja tühja sellest! Tailased saavad vähemalt teenida…
Seega oma Phuketi majutuste otsingutel soovitan jätkuvalt eelkõige Nai Yangi, Mai Khaod, Kamalat ja Ao Yonni.

Ja ka mina olen olemas, kes teid siit Phuketilt vahelduseks mujale rändama viib!

*Laguuna on nagu mingi USA suurlinna eeslinn. Vaid tänavad ja majad. Ja tiigid. Ei kõssugi Tai tänavaelust ja -melust. Rand on seal hea.


Alljärgnev tekst on kirjutatud aastate eest ja on üldhariv…

Arvate, et seda on keeruline teha. Ei, kohe üldsegi mitte. Sest Phuketeid on palju. Minu jaoks 3, kui mitte rohkem…

Phuket Nr.1

AVASTAJATE PHUKET

Minu lemmik! Phuketil on teha ja näha ikka kordades rohkem, kui te seda ette suudate kujutada. Siin on üle 40 ranna. Teil tuleb puhkusepäevadest puudus, et leida nende seast ülesse oma lemmik… Sama palju on budistlikke templeid. Leiate neid mägede otsast, kui rannaliivalt…

Ajaloo- või fotohuvilistele peaks jätma elamuse Phuket Towni pisike kirjumirju vanalinn. Ka muusikahuvilised ei jää seal millestki ilma! Õhtuti avavad oma uksed armsad, elava muusikaga baarikesed (erinevad stiilid, ka. jazz, blues).
Ja Phuketi lähiümbruse saared! Üks troopilisem kui teine…

Ja kuidas seda kõike kogeda?

Phuketit hakkavad armastama need, kes muudavad oma puhkuse huvitavamaks sellega, et rendivad endale sõiduvahendi. Olgu see siis kasvõi kurikuulus roller. Sa pead lihtsalt teadma või oskama reaalselt hinnata oma sõiduoskusi. Liiklus on muidu sujuv ja igati sõidetav. Ning mis peamine, suuremad sõidukid arvestavad rollerite olemasoluga.

Kuidas siis planeerida oma puhkust, kui sa ei ole jalamees/naine? Sa võid oma majutuse broneerida ükskõik mis Phuketi piirkonda. Vaata meie PHUKETI MAJUTUSSOOVITUSI ja leia endale sobiv. Voilaaaa… Piirkonna soovitused Sulle oleksid Lõuna-Phuketil Nai Harn/Rawai, Panwa poolsaare läänekallas ning Ao Yon. Põhja pool: Kamala, Layan, Nai Yang ja Mai Khao. Ja kui ikka pidutsemine hinges, siis vali Kalimi piirkond. Patong on kohe külje all…

PARADIISISAAR.ee PHUKETI KAART on kindlasti abiks Sinu avastamistel!

Lae rohkem
Phuketeid ON VEEL...
 

Phuket Nr.2

HOTELLIPUHKUSE PHUKET

Phuketi puhkuseplaneerijatele soovitan otsida endale majutust järgmistest piirkonndadest – Lõuna-Phuketil näiteks KATA NOI, KATA (lemmik on lõuna osa) ja KARON (soovitan Karon Circle ümbrust raadiuses 1-2km). Ning Põhja-Phuketil oleksid toredad piirkonnad: KAMALA, SURIN, BANG TAO, NAITHON ja NAI YANG.

Hindadest niipalju, et siin leiab endale majutuse iga reisiline. Lihtsad toad algavad al. €13/öö, tagasihoidlikud hotellid al. €40/öö ja head hotellitoad (a’ la resordid jne) al. €90/öö. Madalhooajal (aprillist-novembrini) langevad majutuse hinnad ca 30-40%. Söögikohtade-, transpordi- ja trippide hinnad ei lange märkimisväärselt. Kui tahate tulla aastavahetuse- või koolivaheaegade paiku, siis soovitan broneerida omale majutus juba pool aastat ette. Näiteks hetkel on parimad hotellid koik juba fully booked.

Kõik need eelnimetatud asustused asuvad mere ääres ning omavad piisavalt tegevust ka peale rannaskäimise. Saate süüa nii rahvusvahelisi kui ka tai toite, massaazi ja muid iluteenuseid proovida, õhtuti baarimuusika saatel jalga kõlgutada, shopata, jne. Tõrvatilgaks meetünnis on kahjuks see, et selle toreda asjaga paraku kaasneb ka see, et palju te ikkagi seda nö. tõelist Taimaad kogete. Muidugi paljusid see ei huvita karvavõrdki… Siia tullakse ka ju lihtsalt puhkama – palme, sooja ilma ja merd nautima.

Phuket Nr.3

– PATONG –

Sirvides netiavaruste kommentaare, siis jääb mulje, et ma elan PATONGI SAAREL. Minu jaoks mõistetamatu, aga nii see kahjuks on. Pakun, et see on puhtast teadmatusest.

Taimaa ise, kui ka terve maailma reisiagentuurid on aastakümneid reklaaminud Patongi kui Phuketi keskust. Ja nüüd meil siin ei jäägi muud üle, kui tõdeda fakti – Patong on Phuket või siis Phuket on Patong. Sest ta on ju kõige populaarsem, parima baarivalikuga, odavaimate hotellidega ja kriimudeta jetidega paradiisirand. Nii, et kõik Patongi!!!

Ütlen ausalt, ma ei ole Patongi fänn ning hea meelega ma sinna ei lähe. Sealne (m)elu ei istu mulle. Liiga pealetükkiv ja võlts… Siit ka minu soovitus, kui võimalik, siis palun ärge võtke hotelli Patongi piirkonda. Kurb on vaadata sealsel rannal puhkajaid, kui ma tean, et pisut lõunasse või põhja poole jäävad kordades ilusamad ning puhtamad rannad. Ja ärge kartke, et teil kuskil mujal hakkab igav või ei ole õhtul kuhugi minna. On küll, uskuge. Ja kui ikka väga-väga tahaks hommikuni pidutseda või tissidega meest näha, siis ei ole ju raske end taksosse sättida ja Bangla peale end välja elama minna. Aga veeta terve oma puhkus seal… Tänan, ei. Muidugi, kes tuleb siia oma ihasid rahuldama, siis Patong saab olema sinu “kuningriik” ja sina saad olema maailma kõige ilusam, kõige armsam, kõige parem, …mida iganes.

Helgemat tooni ka: Patongile lähimad paradiisirannad on Freedom ja Paradise Beach. Leidke rannast paaditakso ja lubage endale Phuketit.

Jätke siis meelde – PHUKET EI OLE PATONG!

Phuket Nr.4

RAHU NAUTIJATE PHUKET

Päriselt, Phuketil??? Jah, täiesti reaalne on ka sellist puhkust siin nautida.

Kõik algab hotellivalikust. Lihtsaim viis rahu ja vaikust leida, samas ka kulukaim, on puhata Loode-Phuketi rannaäärsetes hotellides. Seal asub meil pikima rannajoonega MAI KHAO rand. Praktiliselt inimtühjalt, 11km pikkuselt rannalt, leiate piisava valiku tuntud viie tärni hotellikettide resort&spaa’sid. Üks õdusam kui teine. Ja ma olen kindel, et sealne hotellipersonal oskab parimat Tai inglise keelt. Nii, et igagi soov saab suht täpselt täidetud… Miinuseks võib tuua selle, et teil ei ole alternatiivseid valikuid, kui kasutada ainult oma hotelli restosid, baare, massaaze. Lähima kohaliku asustuse leiate Nai Yang’i rannast(kümmekond km lennujaama poole).

Lahedat Phuketit,
Jens paradiisisaarelt
Sinu Tai, Kambodža & Vietnami reisijuht

Lae rohkem

rfwbs-slide