18. juuli 2015

VAKTSINEERIMINE TAI REISIKS

Esimest x Taisse · Esimest x Phuketile

Taisse puhkust planeerides on soovitav vähemalt 4 nädalat enne reisi algust pöörduda vaktsineerimise nõustamisele. Seda saate teha kas siis oma perearsti juures või pöördudes otse reisimeditsiinikabinetti (Tallinnas Merimetsa Selveri kõrval). Kindlasti ei soovita vaktsineerida vahetult enne reisi, sest haigustekitajaga kokku puutudes ei suuda keha kiiresti mobiliseerida oma loomulikku kaitsereaktsiooni.

Enamikel reisihuvilistel on tõenäoliselt juba Taisse tulekuks vajalikud vaktsineerimsed ammu tehtud, sest ühtegi erilist ja ennekuulmatut viirust ega bakterit siin ei ole. Kuid tasub üle kontrollida, kas on tehtud A-hepatiidi vaktsiin ning hea oleks, kui on omandatud kõhutüüfuse immuunsus. Lastega reisijatele infoks nii palju, et Tai vaktsineerimisplaan on sama, mis Eestil ja seega on lastele juba kõik vajalikud süstid plaanipäraselt tehtud või siis oma järge alles ootamas. 

Vaktsineerimise kohta leiate täpsemat infot TERVISEAMETIST.

Troopilistesse maadesse reisides on üks levinumaid küsimusi malaariaoht. Üldiselt Tais malaariasse nakatumisohtu ei ole, välja arvatud Kambodza ja Birma piiri äärsetel aladel.

Malaariast rohkem infot SIIT

Uus OHT! Viimastel aastatel on hakanud levima denge-palavik (dengue fever). Viiruse kandjateks samuti sääsed. Vaktsiini pole. Parim viis ennast kaitsta on kasutada sääsetõrje vahendeid!!!

Ohutut reisi,
Jens paradiisisaarelt

rfwbs-slide
error: Lehe sisu on kaitstud!