fbpx
3. juuni 2019

VAKTSINEERIMINE TAI REISIKS

Esimest x Taisse · Esimest x Phuketile

Kui planeerid puhkust Taimaale ja mõlgutad vaktsineerimismõtteid, siis kindluse mõttes soovitan vähemalt 4 nädalat enne reisi pöörduda vaktsineerimise nõustamisele. Seda saad teha siis oma perearsti juures või lähimas REISIMEDITSIINI KABINETIS. Kindlasti ei soovitata vaktsineerida vahetult enne reisi, sest haigustekitajaga kokku puutudes ei oma Sinu keha veel vaktsiinist tulenevat loomulikku kaitsereaktsiooni.

Reisivaktsineerimise kohta leiad täpsemat infot Terviseameti  VAKTSINEERI.ee LEHELT

Enne Tai reisi küsitakse palju MALAARIA kohta. Rahustuseks saan öelda, et Tais malaariasse nakatumisohtu praktiliselt enam ei ole. Kui siis Kambodža või Birma piiriäärsetel aladel.

Aga varitsemas on uued ohud! Ei midagi drastilist, kuid võiksid neist ka teadlik olla. Viimastel aastatel on hakanud levima niisiis DENGE (dengue fever) ja CHIKUNGUNYA palavikud. Mõlema viiruse kandjateks, sarnaselt malaariale, on ka sääsed. Näidustusteks on kõrge palavik (39-40kraadi) ja lihasvalud. Haigestumise korral pöördu kindlasti haiglasse. Seal osatakse viirus diagnoosida ning vastavalt ka aidata…
Kuidas ennetada? Kuna vaktsiine nende vastu veel ei ole, siis parim viis enda kaitsmiseks on sääsetõrjevahendid. Nii kui tunned, et oled sääserohkes piirkonnas, sea sammud lähimasse 7 Eleven’isse (R-kioski laadsed tänavapoed).

Ohutut reisi,
Jens paradiisisaarelt
Sinu Tai, Kambodža & Vietnami reisijuht
 

rfwbs-slide