fbpx
3. juuni 2019

Räägime KRABI’st

Krabi majutussoovitused · Esimest x Taisse

Aastast aastasse ajab Krabi, kui sihtkoht, paljusid inimesi ikka veel segadusse.  Usutakase, et Krabisse puhkama tulles leitakse end kuskilt saare pealt. Aga nii, see pole…

Krabi on provints Malacca poolsaarel ehk mandril ja ta pealinnaks on Krabi Town. Piirkonna tuntuim kuurort on Ao Nang (ca 20km Krabi Townist läände). Nii, et kes soovib ikkagi puhkust mere ääres, siis soovitan hotelli otsida AO NANG‘i või kõrval asetsevasse NOPPARAT THARA’sse (Ao Nang läheb sujuvalt üle Nopparat Thara külaks). Jätame siis meelde, et kui jutuks tuleb Krabi, siis selle all pigem mõtleme ikkagi Ao Nang’i.

Loe KRABIST rohkem
 

Ao Nangis soovitan reserveerida kindlasti basseiniga majutus, sest rand ja meri ei ole parimate killast. Seeeest panoraam ümbritsevatele lubjakivist kaljuseintele ja lähisaartele on võrratu. Kõrval asetsev Noppharat Thara ei paku samuti ägedat randa, aga mõnusamat ja rahulikumat kindlasti… Ilusa liiva ning veega rannad leiate lähisaartelt (Koh Poda & Koh Tup) või siis Railay poolsaarelt. Krabis ehk siis Ao Nangis soovitan olla kuni nädal. On lihtne sihtkoht ehk saab hakkama ka ilma rolleri ja autota. Krabist on hea edasi minna PHI PHI saartele või LANTA YAI saarele.

Räägime RAILAY’st

Railay poolsaar jääb Ao Nangist pisut lõunasse ning sinna pääseb ainult paadiga. Taksopaadi piletikassad asuvad Ao Nangi mereäärse promenaadi mõlemas otsas. Pilet 1-le edasi-tagasi ca €5. Sõit kestab 15-20min ja randumiseks on teil valida TONSAI rand, RAILAY läänekallas või PHRANANG’i rand. Viimane neist on kõige ilusam, samas ka rahvarohkeim. Õnneks on rannad omavahel ühenduses ehk saate nad jalgsi üksipulgi kõik üle vaadata.

Railay poolsaarele saab jääda ka ööseks. Hotelle leiab seinast seina. Laheda atmosfääriga Tonsai ranna majutusi soovitaks rohkem backpackeritest seiklejatele. Muidu vaata majutust Railay West rannalt.

Tublimatele (sportlikumatele) soovitan kindlasti ka Railay Viewpointi vallutama minna.

Räägime KRABI läänerannikust

Sarnaselt Loode-Phuketi 4-5* hotellipiirkonnale, leiab ka Krabi läänerannikult luks-hotellide poolt hõivatud rannaääre. Ao Nangist ca 20km kaugusele jäävast piirkonnast leiad pea inimtühjad rannad ning maalilise päikeseloojangu kaljusaari täis tipitud Phang Nga lahe taustal. Miinuseks selliste uuspiirkondade puhul on see, et puhkaja ei leia ümbrusest piisavalt turistielu – poode, massaažisalonge ja erinevaid söögikohti kahjuks vähevõitu… Parema valiku saamiseks pead võtma takso või rentima endale sõiduvahendi ning siirduma Ao Nangi või Krabi linna.

Hotellivalikut leiad randadest nagu Klong Muang, Tab Kaek või Tha Lane.

Lahedat Krabi,
Jens paradiisisaarelt
Sinu Tai, Kambodža & Vietnami reisijuht

Lae rohkem
rfwbs-slide