fbpx
3. juuni 2019

Räägime PHI PHI’st

Phi Phi majutussoovitused · Esimest x Taisse

Mida rohkem ma Phi Phi Don’i külastan, seda rohkem ta mulle meeldib. Sinna jõudes leiad end nagu teisest maailmast… Mis selle tunde tekitab? Kas nooruslikkus ja elurõõm, mis on selle saare vallutanud? Või oma paradiisiranda otsivate seiklejate avastamistuhin? Ei tea… Kuid midagi külgetõmbavat seal igatahes on. Tule minuga või minge ja avastage ise. Sest see kõik on Phuketilt, Krabist või Lantalt ainult pooleteisttunnise laevasõidu kaugusel…

Loe PHI PHI saartest rohkem
 

Kas teadsite, et tegelikult on seal kaks saart! Suurem neist – Koh Phi Phi Don (ko pi:pi: don) – on asustatud ja oma laheda atmosfääriga mõnus paik aja maha võtmiseks ning lõõgastumiseks. Saarel on mitmeid randu, nii rahvastatud, kui ka üksikud. Põhirand ehk peorand on Loh Dalum, kuid parim neist on Long Beach. Ta jääb saare kaguossa ja leiate ta sadamast ca 30 min. jalutuskäigu kauguselt. Paaditaksoga ca 10min.

Päeval on tänavad täis sagimist. Kuid hilisel pärastlõunal, kui päevatripitajad on lahkunud, muutub saar mõnusaks troopikasaareks… Siis on paras aeg teha mõned ringkäigud sealses keskuses. Leiad eest lahedad pisikesed tänavad, täispikitud poekesi, baare ja kohvikuid. Teadmiseks veel, et saarel liigutakse kas jala, jalgrattaga või siis tuk-tuk paadiga. Päeval hind 1-le sõitjale ca €3 ja pimedas ca €5.

Õhtupimeduses muutuvad osad rannad tule-showde ja rannapidude areeniks. Kindlasti olete kuulnud nendest… Kui tahad täiega võtta, siis mine Loh Dalumi laheäärsetesse rannabaaridesse.

Mida veel teha?

Kindlasti tasub külastada maalilise vaatega Viewpointi, kus näed tervet saart linnulennult. Ilus!

Koh Phi Phi Donilt on ka parim viis külastada filmist The Beach kuulsaks mängitud paradiisiranda Maya lahes. Maya Beach leiad sealselt teiselt saarelt – Koh Phi Phi Leh (ko pi:pi: lei). Saarel saab külastada lisaks veel Viking Cave’i ja võrratut Phileh laguuni.

Kui otsid Phi Phi’le majutust, siis keskusest leiab küll väga soodsalt peavarju, kuid enne keskööd ärge magamisest unistage… Kui see ongi plaan A, siis PP peoranna majutused leiad Loh Dalum‘i lahe äärest. Ise otsiks PP majutust lõunarannikult. Näiteks Tonsai lahe äärest või meie lemmikrannast Long Beach‘ilt. Seal olles ei tähenda, et pidu pidamata jääks! Jalad ju all ja ka paaditaksod liiguvad… Ning kui soovite “linna” kärast päris eemal olla, siis vaadake idarannikult Laem Tong‘i rannapiirkonda.

Lahedaid elamusi,
Jens paradiisisaarelt
Sinu Tai, Kambodža & Vietnami reisijuht

Pildigalerii minu PHI PHI TRIPPIDELT
Lae rohkem
rfwbs-slide