3. juuni 2020

SUP MATKAD

SUP-MATKAD siin- ja sealpool sood ツ

Suppamine* ehk aerulauaga sõitmine on minu viimase aja lahedaim kogemus. See on nagu kõndimine vee peal… Tükkmaad mõnusam kui kajakitamine. Mulle meeldib suppamise juures just püstine asend. Seisad supilaua peal ning kasutad edasiliikumiseks tervet oma keha. Õigesti supates sa mitte ei tõmba aeru enda poole, vaid ennast aeru suunas. Väsid vähem, näed rohkem.

*SUP = Stand Up Paddling ehk aerutamine püstises asendis


Suppamisest on saanud tõeliselt edasiviiv jõud minu Taimaa avastamistel. Silmad ja mõtted on avatud uutele “jahimaadele” ning seoses sellega, kutsun kõiki, kes armastavad suppamist ning tahaksid kogeda Taimaad teistmoodi, PARADIISISAAR.ee SUPiMATKADELE.

LÄHME AVASTAME KOOS!

Kui sa aga ei tea millega tegu, siis ära pabista! Õpime ära…
Minu suppamise karjäär on ka väga värske. Ostsin oma aerulaua septembris 2016, Just enne, kui hakkasin tagasi Taimaale lendama. Eelnev kokkupuude suppamisega oli üks suur ümmargune null. Aga tahtmine suur.
Mis seal siis ikka, vaatasin paar õhtut kõikvõimast YouTube’i ja siis läksin oma Chalong’i koduranda proovima. 3-e päeva kohta pakun, et kokku 3 tundi harjutamist, mõned videoklipid veel lisaks ning olingi oma uue sõbraga valmis teele asuma. Ja nii see suppamine minu jaoks algas…

Täiendus 28.sep’17 – Olen suppamishuvilistega teinud proovimis- ja treenimispäevi nii Taimaal kui Eestis ning praktika näitab, et päris vähese ajakuluga omandab suppamise algtõed ja -nipid. Nii, et kui tahtmist on, siis tule proovi. Äkki hakkab ka meeldima:).

Täiendus 26.jul’18 – Mida see suppamine minu jaoks tähendab? Olen nüüdseks aerulauaga sõprust pidanud pea 2 aastat ja see suhe on viinud mind fantastilistesse paikadesse. Olen supanud Taimaa vihmametsades ja paradiisisaartel, Eesti ürgsetes jõeorgudes, saartele ja pisilaidudele ning just jõudsin tagasi Horvaatia imeliselt rannikult. Sealsed laguunid ja väikelinnad on hingematvad.
Ja siit siis tuleb minu definitsioon suppamisele – Suppamine on minu jaoks MATKAMISVIIS. Niisama rannas päikseloojangu saatel on ka vahest tore aega nautida, kuid tüdinen sellest kiiresti. Tahan rohkem funni! Tahan seiklusi, kogemusi, katsumusi, alistamisi… Olen tänulik, et SUPiMAAILM minuni jõudis ja saan teha seda, mida ma teen:).

Täiendus 10.jul’20 – Juba kolmas suvi “vallutan” supates ka Eesti saari. Rannik Maarjamaal on tuulte suhtes küll ebamugav, aga õnneks leidub neid hetki, kus tuul ja lainetus on suppajate poolel… Vaata minu Eesti saarte Challenge’ite postitusi SUPiUUDISTEST.


SUP-MATKA VARUSTUS

Kui tahad aerulauaga normaalselt reisida, siis ainuke variant on täispuhutav aerulaud ehk iSUP (inflatable stand up paddle board). Minu lauakomplektis on siis lisaks täispuhutavale aerulauale seljakotilaadne kott (hea seljas kanda ning annab lauale kaitset), liigendatud carbon-aer, kiil, pump ja lisaks ohutusvestile ka vedru-jalarihm (Coiled Sup Leash – saab aerulaua oma jala külge kinnitada. See võib päästa Sinu Elu!). Selle komplekti kogukaaluks on 10kg. Täiesti OK ehk kui lendamist arvestada, siis saab veel teise 10kg reisivarustust endaga kaasa võtta.

Ostsin endale odava entry level supilaua – AQUA MARINA VAPOR’i (pildil). Võtsin harjutamiseks ning senine rohke kasutus nii Taimaal kui Eestis näitab, et nimekama-tuntuma ehk kallima poole pole vaja kiigata. See laud sobib suppajale kehakaaluga kuni 80kg. Kui oled raskem (kuni 120kg), siis vaata AQUA MARINA FUSION või AQUA MARINA MAGMA aerulauda.

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Supata on äge,
Jens paradiisisaarelt
Supimatkade korraldaja Tais, Eestis ja Horvaatias
 


SUPiUUDISED

Fännid näevad-kuulevad esimesena!

 

SUPiMATKAD
SUPiMATKAD asub kohas nimega Aidu karjäär.juuli 26, 2021 @ 10:30
Aidu karjäär
SUPiMATKAD
SUPiMATKAD asub kohas nimega Beach Zala Stara Baška.juuli 23, 2021 @ 6:21
Beach Zala Stara Baška
SUPiMATKAD
SUPiMATKAD on asukohas Krk, Croatia.juuli 4, 2021 @ 6:16
Krk, Croatia
SUPiMATKAD
SUPiMATKAD asub kohas nimega Tõramaa Puisniidu Vaatetorn/ Tõramaa Wooded Meadow Watching Tower.mai 10, 2021 @ 16:51
Tõramaa Puisniidu Vaatetorn/ Tõramaa Wooded Meadow Watching Tower
SUPiMATKAD
SUPiMATKAD
SUPiMATKAD asub kohas nimega Keava Raba.aug. 15, 2020 @ 10:04
Keava Raba

Puhast SUPiMÕNU ühes suunas kilomeetri jagu👍

SUPiMATKAD
SUPiMATKAD
SUPiMATKAD lisas 6 uut fotot.aug. 4, 2020 @ 6:59

Eestis on kokku loendatud 2222 meresaart. Oleks päris äge nad üksipulgi supates ette võtta. Alustame rannikukule lähimatest ja aeg näitab, mis saared me alistame ja millised mitte...

#EestiSaarteChallenge

#jensparadiisisaarelt 💙 🇪🇪 #SUPiMATKAD #suppama #SUPmatkad #aerusurf #PARADIISISAAR #TRIPiPOOD #suvelSuppanEestis #talvelSuppanTais

Tehtud:
9. "Uhtju"
8. Tondisaar
7. Kihnu
6. Hara
5. Vormsi
4. Hobulaiu
3. Kassari
2. Manilaid
1. Kuradisaar

Näita rohkem...


rfwbs-slide